Отборите на Галатасарай и Копенхаген завършиха наравно 2:2 в Истанбул в първия им двубой

...

Галатасарай измъкна точка срещу десетима от Копенхаген

Отборите на Галатасарай и Копенхаген завършиха наедно 2:2 в Истанбул в първия им дуел от група А на Шампионската лига. Мачът беше управителен от Георги Кабаков, който още в 12-ата минута съумя да ядоса огромната звезда на „ Джим Бом “ Мауро Икарди, откакто отхвърли да отсъди дузпа за допустимо нарушаване на Денис Вавро срещу аржентинския нападател.

Турският гранд беше този, който владееше самодейността, като в 24-тата минута Керем Актюроглу разтресе напречната греда със своя шут. Така се стигна до 35-ата минута, когато Елиас Йелерт центрира към Лукас Лерагер, който пък с глава насочи топката към Мохамед Елиунуси. Норвежкият национал я овладя на гърди и с воле даде задатък на датския първенец.

В 58-ата минута обстановката за Галатасарай стана още по-сложна. Тогава Биргер Мелинг подаде топката на Диого Гонсалвеш пред погледа на Фернандо Муслера и по този начин португалецът с шут по земя прати топката в опразнената врата.

Преломният миг в мача пристигна в 73-тата минута, когато Кабаков изгони Йелерт от игра, откакто сподели жълт картон на десния бек на гостите поради негов фал срещу Анхелиньо. Домакините се възползваха от числения си превес в самия завършек на мача. В 86-ата минута Саша Боей намали изоставането им с мощен удар, а единствено две минути по-късно резервата Тете донесе равенството в мача с превъзходен удар от воле.